День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2023 08:22

Фото без опису

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська катастрофа, яка сталася у квітні 1986 року, стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.

Ліквідатори аварії ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками катастрофи: знешкоджували радіоактивне зараження, евакуювали людей із зони відчуження та будували саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Наш обов‘язок сьогодні – не забувати подвиг, який здійснили ліквідатори ціною власного життя. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи.