ПОВІДОМНА РЕЄСТРАЦІЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ УГОД ВІДПОВІДНОГО РІВНЯ, КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ, ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО НИХ

Відповідно до підпункту 9 пункту б) ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить повідомна реєстрація в установленому порядку територіальних угод відповідного рівня і колективних договорів.

Територіальна угода, колективний договір є локальними нормативними актами, які у відповідності з чинним законодавством України регулюють на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності виробничі, трудові та соціально-економічні відносини, забезпечують соціально-правовий захист працівників, узгоджують інтереси працівників та власника або уповноваженого ним органу.

Статтею 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» встановлено, що територіальні угоди, колективні договори підлягають повідомній реєстрації в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Проведення повідомної реєстрації територіальних угод та договорів регулює Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 (далі - Порядок). Пунктами 2, 3 зазначеної Постанови доручено місцевим органам виконавчої влади та рекомендовано органам місцевого самоврядування в межах повноважень розглядати колективні договори і угоди, зміни і доповнення до них щодо відповідності законодавству та у разі виявлення порушень надавати рекомендації стосовно їх усунення.

Повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладання угод (договорів), внесення до них змін і доповнень.

У зв’язку з проведенням реформи децентралізації, реорганізацією райдержадміністрацій і відповідних органів праці та соціального захисту населення в районах області, та відповідно до  розпорядження Знам'янського сільського голови від 24.11.2021р. №113-ОД "Про порядок повідомної реєстрації територіальних угод відповідного рівня та колективних договорів в Знам'янській сільській раді", проведення повідомної реєстрації територіальних угод відповідного рівня, колективних договорів, змін і доповнень до них  на території Знам'янської ТГ здійснює головний спеціаліст з питань кадрової роботи  Знам'янської сільської ради відповідно до вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні» та інших нормативних актів.

Подати на повідомну реєстрацію угоду, колективний договір, зміни чи/або доповнення до них можна на електронну адресу:  krasnoznamenka2016@gmail.com   та  особисто головному спеціалісту за адресою: вул. Лікарняна, 9а, с. Знам'янка Березівського району Одеської області, 67211