Одеська ОДА: голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький вручив в дорогу рушник з унікальною антарктичною вишивкою капітану дослідницького криголаму «Ноосфера» Павлу Панасюку

Дата: 31.01.2022 09:52

Фото без опису

В рамках прес-конференції, з нагоди першого виходу в Антарктиду науково-дослідного судна «Ноосфера», яка відбулась сьогодні в Одеському морському порту, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький вручив капітану дослідницького криголаму «Ноосфери» Павлу Панасюку рушник з унікальною антарктичною вишивкою – на ньому зображені пінгвіни, кити та баклани, а в центрі - логотип станції «Академік Вернадський» з двома пальмами та сонцем. Цей візерунок був створений Національним антарктичним науковим центром спеціально для українських полярників, щоб у них був власний самобутній орнамент, адже кожен регіон, де представлені українці, має такий орнамент.

«В українській традиції є звичай вручати в далеку дорогу рушник на щастя. Оскільки криголам вирушає в свій перший рейс в Антарктику, то буде дуже символічно вручити капітану корабля Павлу Панасюку саме антарктичний рушник, який на разі існує в єдиному екземплярі і я його вручаю вперше» - сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.