Уривок з доповіді начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого апарату Знам’янської сільської ради Полянської О.М.: «ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ ЗНАМ’ЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ У 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ТА ЗАВДАННЯ НА 201
Уривок з доповіді начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого апарату Знам’янської сільської ради Полянської О.М.: «Про підсумки РОБОТИ освітНЬОЇ ГАЛУЗІ ЗНАМ’ЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ у 2018-2019 навчальному році та завдання на 2019-2020 навчальний рік»
Усі відпочили — від учнів, від роботи; замучені городами, палючим сонцем та консервуванням ми нарешті розпочинаємо новий навчальний рік.
Я бажаю усім міцного здоров’я, добробуту в родинах, миру в світі і Україні, любові, взаємної в серця, ну і звичайно терпіння, взаєморозуміння, толерантності, натхнення.
Кожен новий навчальний рік починається з серпневої конференції педагогічних працівників, на якій ми маємо підвести підсумки роботи попереднього навчального року, визначити стратегічні пріоритети розвитку освіти нашої громади, шляхи їх реалізації та окреслити завдання на новий 2019-2020 навчальний рік.
Завданням діяльності відділу освіти і закладів освіти визначено надання якісних освітніх послуг, вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку та захисту дітей.
Розпочата реформа НУШ в освіті показала нам корінні зміни в початковій школі і проголошує збереження цінностей дитинства, особистісного підходу, розвитку здібностей учнів, створення навчально-предметного середовища, що в сукупності забезпечує психологічний комфорт і сприяє формуванню в учнів компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в соціумі.
За активної підтримки держави, органів місцевої влади та батьківської громадськості в усіх закладах освіти громади створено новий освітній простір: сучасний дизайн, нове навчальне обладнання, сучасні засоби навчання.
Сьогодні вчитель, отримавши педагогічну свободу, може самостійно планувати навчальну діяльність, вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію учня, а керівник закладу освіти, як лідер змін, має бути обізнаним з відповідною законодавчою і нормативною базою, уміти ефективно використовувати матеріальні та фінансові ресурси, бути готовим до запровадження інновацій.
А сучасному вчителеві з чималим досвідом вкрай необхідно перебудовуватися. З величезним захопленням і повагою мали можливість спостерігати за вчителями поважного віку, які не соромляться, майже підскакуючи говорити про своїх НУШЕВЦІВ та про свої уроки.
Що стосується дітей, їм перебудовуватись не потрібно – вони з приходом НУШ отримали приємні зміни: навчання через ігрову діяльність, меншу кількість предметів, формальне оцінювання, нове освітнє середовище, рухливі перерви, ранкові зустрічі, ігри.
Тож, шановні колеги, давайте разом активізувати свою діяльність! Робити — на результат! Результат — для і заради основного учасника навчально-виховного процесу — ДИТИНИ!
Стереотипи і досвід іноді краще залишити за бортом освітнього процесу і нарешті прислухатися до потреб СУЧАСНОГО МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ!
Основними завданнями роботи на 2019-2020 навчальний рік відділ освіти визначив:
- Продовжити роботу відділу та закладів освіти Знам’янської ОТГ на створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, для реалізації державних освітніх стандартів, сучасних підходів до організації навчання, виховання і розвитку конкурентноспроможньої особистості.
- Підвищити якість надання освітніх послуг в умовах Нової української школи.
- Запроваджувати енергозберігаючі технології, створити безпечні умови праці, пожежної безпеки та посилити контроль за раціональним і цілеспрямованим використанням бюджетних коштів.
- Виконати заходи щодо збільшення відсотка охоплення дітей та учнівської молоді позашкільною освітою шляхом відкриття гуртків, спортивних секцій.
- Посилити роботу щодо утвердження високого соціального статусу вчителя у суспільстві шляхом запровадження премій, інших видів морального та матеріального заохочення кращим педагогічним працівникам.
- Забезпечити кваліфікований психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу.