ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ОГОЛОШЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ

Дата: 28.09.2022 15:51

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ОГОЛОШЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ

Через злочинні обстріли українських міст російською армією зараз триває масова евакуація людей зі східних областей України
Одним із способів захисту населення під час воєнного стану, війни, від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є евакуація з територій у разі виникнення загрози:
? аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин
? катастрофічного затоплення місцевості
? масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів.
У повсякденних умовах громадяни за місцем роботи або проживання повинні з’ясувати та знати:
? про включення їх особисто та членів родини до списків на евакуацію
? місце розташування збірного пункту евакуації (далі – ЗПЕ), або місце збору перед відправленням на ЗПЕ
? сигнали оповіщення цивільного захисту та як діяти за сигналами.
У разі оголошення про початок евакуації громадяни прибувають на ЗПЕ або на місце збору перед відправленням на ЗПЕ.
Перед тим, як залишити житло, необхідно:
? зачинити вікна
? вимкнути газ, воду і електрику
? забрати продукти з холодильника.
З собою мати:
? паспорт, військовий квиток, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення та інші документи
? валізу (рюкзак) з одягом по сезону, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, необхідними медикаментами
? гроші, цінності, продукти харчування і воду на 3 доби.
Документи, речі та продукти харчування рекомендується покласти в герметичні пакети або ємності.
Загальна вага речей не повинна перевищувати 50 кг на одну людину.
На одягу дітей мають бути нашивки з позначенням прізвищ, імен, по батькові дитини та його батьків, року народження, адреси постійного місця проживання, номерів телефону батьків.
В ході евакуації необхідно:
? виконувати усі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів
? дотримуватись дисципліни та порядку на маршруті руху, на транспорті і в районі розселення за новим місцем розташування
? після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію
? сприяти органам охорони громадського порядку і медичним працівникам
? за необхідності надавати допомогу літнім та хворим людям.
Важлива інформація для тих, хто чекає на евакуацію!
У Міністерстві оборони України створили пам'ятку для людей, які хочуть евакуюватися. Про маршрут повідомляють ЗСУ. Якщо це можливо, то вони забезпечують режим припинення вогню.