ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОТРАПЛЯННЯ У ЗОНУ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Дата: 28.09.2022 15:51

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОТРАПЛЯННЯ У ЗОНУ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Метою терористичного акту є залякування якнайбільшої кількості людей, зважаючи на це, об’єкти обираються за критеріями кількості населення (можливих жертв) та значущості об’єкту. Тероризм може проявити себе по-різному: ви можете отримати попередження щодо скоєння терористичного акту по телефону, одержати погрозливі листи поштою, або, як найгірший, але цілком реальний варіант, стати заручником терористів. Також під терористичну атаку можуть підпасти об’єкти життєзабезпечення населення, адже залишивши людей без світла або питної води на тривалий час тероризм досягає результату – виникнення та поширення паніки серед населення.
З метою запобігання скоєнню терористичних актів та екстремістських проявів звертаємо увагу, що у разі появи в населеному пункті транспортних засобів або сторонніх осіб, дії яких викликають підозру (поведінка та зовнішність яких має ознаки «бойовиків», спроби силового захоплення об’єктів, людей, зброї, техніки, ведення агітаційної та вербувальної роботи) громадяни мають зателефонувати та надати інформацію черговому за телефоном - 102.

Дії у разі терористичного акту

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступний порядок дій у разі терористичного акту.

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:
? не торкайтеся у транспорті, житлових та громадських приміщеннях або на вулиці нічийних пакетів (сумок), не підпускайте до них інших. Повідомте про знахідку працівників поліції - 102
? у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу й стогонів
? при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, якомога далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів
? використайте будь-яку можливість для порятунку
? якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим
? намагайтеся запам’ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

Дії у разі захоплення будівлі
У Рекомендаціях щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності, зазначаються дії, якщо ви опинились у будинку (приміщенні, території), захопленому терористами, але не були ними знайдені.
У такій ситуації необхідно:
? зберігати спокій та намагатись уникнути контакту з терористами
? якомога тихіше повідомити правоохоронні органи про терористичну атаку, а також про своє місцеперебування
? не палити
? не наближатися до дверей та вікон
? чітко виконувати інструкції та команди правоохоронців
? сховати свої документи та візитні картки.
Пам’ятайте, що одразу після вашого повідомлення антитерористичними підрозділами буде вжито вичерпних заходів для збереження вашого життя та здоров’я.
Дії у разі антитерористичної операції (стрільба, вибухи)
У разі проведення антитерористичної операції рекомендують:
? лягти на підлогу обличчям вниз, поклавши руки долонями на потилицю
? чітко виконувати команди співробітників антитерористичного підрозділу, уникаючи різких рухів.