ЗНАМ'ЯНСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Одеська область, Березівський район

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОТРАПЛЯННЯ У ЗОНУ РАДІАЦІЙНОГО ЗАРАЖЕННЯ

Дата: 28.09.2022 15:47
Кількість переглядів: 107

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОТРАПЛЯННЯ У ЗОНУ РАДІАЦІЙНОГО ЗАРАЖЕННЯ

24 лютого 2022 року Росія напала на Україну, і окупанти взяли під контроль всі об'єкти ЧАЕС, розташовані в зоні відчуження.
Під загрозою залишається Запорізька АЕС, експлуатація якої відбувається під тиском російського окупанта.

Радіаційний вплив на людину полягає в порушенні життєвих функцій органів кровотворення, нервової системи, шлунково-кишкового тракту й розвитку променевої хвороби під впливом іонізуючих випромінювань.
Залежно від дози опромінення, проникаючої радіації чи радіоактивних речовин загальна гамма зовнішнього опромінення спричиняє у людей і тварин гостру променеву хворобу. Вона може бути від легкого до надзвичайно важкого ступеня.
Населення повинно знати й вміти застосовувати засоби захисту від радіації, дотримуватися правил і норм поведінки на радіоактивно зараженій місцевості.
Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.).

Ваші дії при оповіщенні про радіаційну аварію
Якщо у Вашій місцевості трапиться радіаційна надзвичайна ситуація, вам необхідно залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці.
Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити.
• у разі оголошення небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення. Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації
• попередьте сусідів, надайте допомогу людям з інвалідністю, дітям та людям похилого віку
• зменшіть проникнення радіаційних речовин у помешкання: щільно зачиніть вікна та двері, щілини заклейте
Підготуйтеся до можливої евакуації:
? запакуйте в герметичні пакети й складіть до валізи документи, цінності та гроші, предмети першої потреби, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду
? підготуйте найпростіші засоби санітарного оброблення (мильний розчин для оброблення рук)
Перед виходом з приміщення від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ і воду.
Що робити, коли радіаційна небезпека виникла раптово
? негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізувальне випромінювання вдвічі, цегляного – у 10 разів. Заглиблені укриття (підвали) з покриттям із дерева – у 7 разів, із цегли або бетону – у 40-100 разів
? заберіть всередину домашніх тварин
? підготуйте маску, респіратор або ватно-марлеву пов’язку для захисту органів дихання
? уникайте паніки, відстежуйте повідомлення органів влади
? зменшіть можливість проникнення радіаційних речовин до приміщення.
Проведіть йодну профілактику
? йодистий калій вживати після їди разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день упродовж 7 діб: дітям до 2-х років – по 0,040 г на одне вживання; дітям від 2-х р і дорослим – по 0,125 г на одне вживання
? водно-спиртовий розчин йоду приймати після їди тричі на день упродовж 7 діб: дітям до двох років – по 1-2 краплі 5%-ї настоянки на 100 мл молока (консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років і дорослим – по 3-5 крапель на склянку молока або води
? уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, людям з інвалідністю та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
? швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарного оброблення та інші потрібні речі в герметичну валізу.
За можливості негайно залиште зону радіоактивного забруднення
? перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватяно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидку), гумові чоботи, рукавички.
З прибуттям на нове місце перебування проведіть санітарну обробку (дезактивацію) засобів захисту, одягу, взуття та санітарне оброблення шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно:
зніміть верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрусіть його
обробіть відкриті зони шкіри водою або розчином (типу ІПП-8). Для оброблення шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники.

Дізнайтеся в місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Важливо
? використовуйте для харчування лише продукти, що зберігалися в зачинених приміщеннях і не зазнали радіоактивного забруднення (наприклад, консервацію); не вживайте овочі, які росли на забрудненому ґрунті; не пийте молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах.
? не пийте воду з відкритих джерел та з мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте
? уникайте тривалого перебування на забрудненій території
? у приміщеннях щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням мийних засобів
? у разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов’язково використовуйте засоби захисту: для захисту органів дихання – протигаз, респіратор, ватяно-марлеву чи протипилову пов’язку, зволожену марлеву пов’язку, хустинку або будь-яку частину одягу; для захисту шкіри – спеціальний захисний одяг типу ОЗК, плащ з капюшоном, накидку, комбінезон, гумове взуття і рукавички.
В умовах нападу Російської Федерації на Україну та під час інформаційної війни Держатомрегулювання публікує актуальну інформацію на своїх ресурсах: вебсайт - https://snriu.gov.ua ; Facebook - https://shortest.link/3aFV; Telegram - https://t.me/snriugovua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь