БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ЗА ВАУЧЕРАМИ БЕЗ ВІДРИВУ ВІД ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дата: 31.03.2020 15:08

Іванівська районна філія Одеського обласного центру зайнятості інформує:

До Державного центру зайнятості  надійшло звернення Об’єднання організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житловокомунальної галузі України» щодо зростання потреби у фахівцях за спеціальністю «Менеджер»(управитель) житлового будинку (групи будинків)», які забезпечують фахове утримання житлових об’єктів, підтримання їх експлуатаційної придатності, організацію своєчасного ремонту чи реконструкції, та фахівців за спеціалізацією «Інженер-консультант (будівництво)» для реалізації будівельних проектів, дорожнього будівництва та інше.

Оскільки відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»  одним із заходів щодо сприяння зайнятості населення є підвищення  конкурентоспроможності осіб на ринку праці, державна служба зайнятості, відповідно до покладених на неї завдань, забезпечує реалізацію даного напряму також через видачу ваучера нанавчання для підвищення конкурентоздатності особи шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та  спеціальностями в пріоритетних видах економічної діяльності.

Механізм видачі ваучера врегульовано Порядком видачі ваучерів для  підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  20.03.2013 №207. Перелік професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для  навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 25.06.2015 №661.

Враховуючи вищезазанчене, звертаємо увагу, що для  задоволення попиту у відповідних кадрах житлово-комунальної галузі, як однієї з пріоритетних та  соціально важливих галузей економіки, у  зацікавлених осіб є  можливість отримати освітні послуги за спеціальностями 073 «Менеджер (управитель) житлового будику (групи будинків)» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за допомогою ваучера.

Відповідно до проведеного аналізу Єдиної державної електронної базиз питань освіти (ЄДЕБО) освітні послуги по даним спеціальностям надають навчальні заклади, серед яких Межрегіональна Академія управління персоналом (МАУП) та її філіали, Національний авіаційний університет, Навчально-науковий інститут неперервної освіти, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна, Харьківський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», Східноукраїнський національний університет ім В.Даля, Херсонський національний технічний університет,  Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут Української інженерно-педагогічної академії (м.Бахмут), Відокремлений структурний підрозділ «Інститут інноваційної освіти «Київського національного університету будівництва і архітектури», Дон6баський інститут техніки та менеджменту Приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний науково-технічний університет ім.академіка Ю.Бугая.